Google Bahar Temizliğine Devam Ediyor

Yazar:

Google, çoğu zaman olduğu gibi işlevini yitirmiş servislerini kapatmaya devam ediyor. Google, aralarında beklenen hedefleri tutturamayan iGoogle, Google Video ve Google Mini’nin de bulunduğu beş servisi kapattığını duyurdu.
Google’ın resmi blogundan yayınlanan duyuruda, geçen sonbahardan bu yana toplamda 30′dan fazla servisin kapatılarak bir tür bahar temizliği yapıldığı ifade edildi. Google’ın kapattığı servislerden iGoogle, kullanıcılara kişiselleştirilebilir anasayfa hizmeti sunuyordu. Fakat Chrome ve Android gibi rakipleri karşısında oldukça geride kalan iGoogle, 1 Kasım 2013 itibarıyla artık hizmet vermeyecek.
Arama motoru devinin bir diğer büyük hizmeti ise Google Video’ydu. Bu servisin uzun zamandır YouTube’un gölgesinde kaldığını söyleyebiliriz. 2009 yılının Mayıs ayından bu yana video yüklemeye kapalı olan servisin hala açık olması bile şaşırtıcı. Bu servis de 20 Ağustos 2012 itibariyle tarihe karışacak.
Kapatılacak servisler arasında Google Talk Chatback eklentisi de yer alırken, bu alanda yakın zamanda gerçekleştirilen satın almayla birlikte Meebo bar kullanılacak.  Kapatmalar arasında yer alan Google Symbian Search App ise Symbian kullanıcılarına özel arama yapma hizmetiydi. Google kapatılan bu servisin ardından kullanıcıların google.com’u yer imi olarak eklemelerini öneriyor.
Google’un bugüne kadar kapattığı servisler arasında Google Friend Connect, Google Gears, Google Search Timeline, Google Wave, Knol, Google Pack, Google Web Security gibi hizmetler bulunuyor.

İlgili Aramalar:google,google bahar temizliği,google site temizliği , google kısıtlamaları

2 yorum → "Google Bahar Temizliğine Devam Ediyor"

iphone aksesuar
14 Temmuz 2012 02:05

vay be gitti güzelim igoogle

alışveriş
20 Temmuz 2012 03:35

Çok güzel bir makale, teşekkür ederiz

Yorum Gönder

Sponsorlar

konteyner ev prefabrik ev fiyatları Sosyal medya Sosyal medya

Son Yazılar

Son Yorumlar

Destekleyiciler

Çerezler

Bloggers - Meet Millions of Bloggers
Pekmez Gibi Blog - Sosyal Medya ve Seo Blogu: Google Bahar Temizliğine Devam Ediyor.
Hit Adam Site Analiz