Facebook Üyelerine 10 Dolar Ödeme Yapacak

Yazar:

Facebook‘un en popüler reklam hizmetlerinden birisi olan Sponsorlu Hikayeler hakkında alınan bir karar yakın zamanda sosyal ağın başını ağrıtacak gibi gözüküyor. Zira, Facebook yönetimi reklam içeriklerinde beğendiği sayfaları izinsiz olarak kullandığı üyelerine para ödemek durumunda kalabilir.
BuzzFeed‘in haberine göre ABD’de açıklan bir dava sonucunda Facebook, karşı taraf ile anlaşma yoluna giderek milyon dolar ödemeyi kabul etti. Davanın konusu ile Sponsorlu Hikayeler içeriklerinde izinsiz kullanılan kullanıcı bilgileri.


Şimdi Facebook’u reklam gelirlerini bilgilerini kullandığı üyeler ile paylaşmak gibi bir zorunluluk bekliyor. 20 milyon doları ABD’de beğenilerini diğer kullanıcılara sunduğu üyelerine dağıtacak olan Facebook’un üye başına 10 dolarlık ödeme yapmasına karar verilmiş
3 Aralık 2012 tarihinden önce Sponsorlu Hikayeler içeriklerinde adı geçen kullanıcılar bu adresteki formu doldurarak ücret ödenmesi talebinde bulunabilecekler.

Şimdilik 20 milyon dolar ve ABD’deki 150 milyon kullanıcı ile sınırlı kalan bu gelir paylaşımı ilerleyen zamanlarda diğer ülkelere de sıçrayabilir. Facebook yönetiminin son isteyeceği şey ise gelirlerini bedava hizmet sunduğu üyeleri ile paylaşmak olacaktır. Yakın zamanda bu olasılık için tedbirlerin alınacağı bir kullanıcı sözleşmesi ile karşılaşabiliriz.
İlgili Aramalar:facebook cezası,facebook'a açılan dava,facebook para cezası

0 yorum → "Facebook Üyelerine 10 Dolar Ödeme Yapacak"

Yorum Gönder

Sponsorlar

konteyner ev prefabrik ev fiyatları Sosyal medya Sosyal medya

Son Yazılar

Son Yorumlar

Destekleyiciler

Çerezler

Bloggers - Meet Millions of Bloggers
Pekmez Gibi Blog - Sosyal Medya ve Seo Blogu: Facebook Üyelerine 10 Dolar Ödeme Yapacak.
Hit Adam Site Analiz